Jan Látka - úvodní stránkaJan Látka - úvodní stránka

Jak šel život

 

Narodil jsem se 5. dubna 1954 v Karlových Varech. Po studiu na Střední průmyslové škole elektrotechnické  v Plzni, kterou jsem dokončil v roce 1973, jsem absolvoval vojenskou službu. V roce 1976 jsem se v Domažlicích oženil. Mám dvě již dospělé děti a jsem rozvedený. V roce 1976 jsem nastoupil do Okresního stavebního podniku v Domažlicích jako elektro  projektant a později jsem byl povýšen na vedoucího projektové skupiny specialistů.

Od roku 1991 do roku 1998 jsem vedl vlastní firmu s názvem „Projekce elektro“. Současně jsem byl zaměstnán v reklamní agentuře BOOM v Karlových Varech, v pobočce Domažlice. Později jsem se stal jedním ze společníků agentury.

V roce 1998 jsem byl zvolen starostou Domažlic.

Po osmi letech strávených v čele domažlické radnice jsem v roce 2006 úspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny Parlamentu  a v roce 2010 se mi díky velkému počtu získaných preferenčních hlasů podařilo mandát obhájit. 

Díky důvěře členské základny ČSSD jsem v roce 2012 kandidoval do Senátu Parlamentu ČR a s podporou voličů získal mandát senátora. Od roku 2006 jsem zároveň zastupitelem města Domažlice. Od roku 2008 jsem členem Zastupitelstva Plzeňského kraje. 

Členem ČSSD jsem od roku 1997. Od roku 1998 jsem předsedou MO ČSSD v Domažlicích. Od roku 2013 jsem místopředsedou KVV ČSSD Plzeňského kraje.

Mezi mé koníčky patří kultura, sport i turistika. Rád hraji tenis, plavu, jezdím na kole a v zimě vyrážím s rodinou na běžky. Jako dobrovolný hasič velmi rád navštěvuji hasičské akce a s kamarády z SDH Domažlice soutěžíme ve veteránské lize v požárním útoku.